O školi

Javna ustanova Gimnazija „Ismet Mujezinović” u gradu Tuzli, preuzela je dugu tradiciju Učiteljske škole koja je prestala sa radom školske 1998./99. godine. Škola se nalazi u ulici Muhameda Hevaija Uskufija b.b. u Tuzli . U toku svoga djelovanja,škola je postigla visoku afirmaciju u našoj sredini , zahvaljujući , prije svega , dobro organiziranom nastavnom procesu, ali i želji i trudu koji ulažemo da bismo učenike afirmirali i njihova znanja što bolje prezentirali u okruženju u kojem se nalazimo .

Djelatnost opšteg srednjoškolskog obrazovanja ostvaruje se kroz sljedeće tipove Gimnazije :

-opšta gimnazija ,
-pedagoška gimnazija ,
-zdravstvena gimnazija,
-jezička (filološka) gimnazija .

Škola je ostvarila saradnju sa drugim školama u evropskim zemljama (kao što su : Holandija , Švicarska , Italija , Rumunija …) sa kojima vrši uzajamne posjete učenika.