Radionica u okviru projekta “Jezik i pokret u pozitivnom razvoju ličnosti”

0
515

U ponedjeljak 29. aprila 2019. godine, u našoj školi održana je radionica za roditelje i učenike u okviru projekta “Jezik i pokret u pozitivnom razvoju ličnosti”. Radionici su prisustvovali učenici II d i III e odjeljenja, roditelji, prof. Amra Nožinović Mujanović i studenti s Fakulteta za tjelesni odgoj i sport Univerziteta u Tuzli. Na radionici smo čitali poeziju istaknutih pisaca bosanskohercegovačke i svjetske književnosti. Imali smo priliku čuti prelijepe i dirljive stihove koje su napisali roditelji naših učenika. Razmijenjena su značajna mišljenja i iskustva o ulozi pisane riječi u životu mladih ljudi. S druge strane, profesorica Nožinović Mujanović i studenti govorili su o značaju pokreta, muzike i plesa u čovjekovoj svakodnevnici, ali i o značaju sporta općenito u razvoju ličnosti. Scenskim nastupom glumaca iz II d odjeljenja, zaokružili smo susret i dokazali da su gluma, pisana riječ, pokret i muzika bitni segmenti života. Radionicu vodila Mirha Stijepić, profesorica bosanskog jezika i književnosti.

SHARE