Gimnazijalci posjetili Prirodno-matematički fakultet, u Kampusu Univerziteta u Tuzli

0
460

U petak 15. marta 2019. godine studenti Prirodno-matematičkog fakulteta Odsjek za hemiju i Udruženje hemičara Tuzlanskog kantona obilježavali su Dane hemije u Kampusu Univerziteta u Tuzli. Maturanti naše škole, koji su za svoje izborne predmete izabrali predmete Biologija i Hemija, a i oni koji su bili zainteresovani, prisustvovali su toj manifestaciji. S našim učenicima družili su se i maturanti drugih škola s područja Tuzlanskog kantona. Učenici su imali priliku da vide kako se odvija nastava na Prirodno-matematičkom fakultetu Odsjek za hemiju. Pored prezentacije, naši učenici su vidjeli i nekoliko eksperimenata koje su izvodili studenti. Sigurni smo da su učenici, koji su zainteresovani za ovaj Fakultet, uspjeli dobiti više informacija.

SHARE