Učenici i profesori Gimnazije “Ismet Mujezinović” obilježili Međunarodni dan djece oboljele i liječene od raka

0
1596

Međunarodni dan djece oboljele i liječene od raka obilježava se 15. februara. Nizom aktivnosti učenici i profesori naše škole pokazali su humanost. Profesori Gimnazije “Ismet Mujezinović”, Edina Atiković i Senada Mustafić su uručili skromnu donaciju profesora Onkološkom dječijem odjeljenju na UKC-u Tuzla. Također je u školi održana prezentacija čiji je cilj bio da prisutne više informiše o ovoj teškoj bolesti. Članovi Ekološke sekcije i učenici III b razreda, zdravstveni smjer pod mentorstvom profesorice Mirsade Begović su pripremili prigodno predavanje i trake u povodu navedenog dana. Predavanju su prisustovali učenici prvih razreda.
Osvrnuli smo se i na dugogodišnji rad Humanitarne sekcije naše škole i saradnju s Udruženjem “Pipol”.

SHARE