Aktivnosti naše biblioteke u mjesecu oktobru – mjesecu knjige

0
1131

IMG-d5b6995394fe9e0ae4ce12db01db2c37-V IMG-4f2df116184b3f8a08293b562a93d6df-V

Učenici i zaposlenici Gimnazije „Ismet Mujezinović“ su odlučili pokrenuti akciju u našoj školi pod sloganom „Čitajmo i poklanjajmo“. U okviru istoimenog projekta jedna u nizu aktivnosti je i prikupljanje knjiga za učenike osnovnih škola. Skromnim doprinosom lektirnih naslova (55) željeli smo promovirati čitalačku aktivnost i u osnovnim školama, te podsticati međuškolsku saradnju. Stoga smo odabrali „ naše komšije“ Osnovnu školu „Pazar“.  Učenici naše škole: Belma Bećirović, Anela Hrustić i Amer Husarić u pratnji profesorice bosanskog jezika Majde Švraka uručili su donaciju direktoru Osnovne škole „Pazar“, Almiru Doriću. Uz riječi zahvalnosti direktor je bio prijatno iznenađen našim gestom.

Nadamo se  da će knjige koristiti „Pazarcima“. Želimo im što uspješniji završetak osnovne škole, a  toplo preporučujemo da svoje obrazovanje nastave u Gimnaziji „Ismet Mujezinović“ Tuzla.

SHARE